RFC 03 FULL

Branding solution schema

Svieže rádio počas celého roka!

Full servis počas 365 dní!

Analyzujeme, odporúčame, radíme, navrhujeme a formátujeme počas celého roka…

Na rozdiel od produktu 02 FAST ponúkneme strategické riešenie na obdobie celé roka, pretože tak ako sa menia ročné obdobia, tak sa musí meniť aj design rádia. Ponúkneme odporúčania, taktické rady a koučing na všetkých úrovniach práce v rádiu od programu, cez marketing až k obchodu, najmä:

  • pozicioning a formáty
  • koučing hudobného plánovania
  • zvukový design a produkcia
  • tok vysielania
  • marketing a riešenia značky
  • on line
  • obchodné praktiky

Ako na to?

Vypočujeme si Vaše vysielanie a urobíme analýzu aktuálneho stavu Vášho rádia, pozíciu na trhu, hudobný formát, zvukovú produkciu a kvalitu moderovania. Jednoducho to čo sme počuli vo Vašom vysielaní a nielen ako poslucháči. Navrhneme odporúčania, ktoré Vás krok za krokom navedú k čo najlepšiemu prevedeniu formátu stanice. Následne s manažmentom rádia stanovíme pozicioning a akčný plán rekonštrukcie programu v náväznosti na marketing a obchod. Práca bude zahŕňať asistenciu na diaľku (online) a priamo u Vás v 12 mesačných periódach, pričom 4x za rok osviežime program rádia podľa 4 ročných období. Pretože rádio musí na jar rozkvitnúť, v lete si užiť slnka, na jeseň sa prefarbiť a v zime sa tešiť na Vianoce presne tak, ako Vaši poslucháči.

Prvé zmeny budete počuť už za mesiac. Za tento čas najskôr zostavíme Váš budúci programový clock, s Vašim hudobným dramaturgom urobíme kategorizáciu hudby a nastavíme priority každej skladby, zostavíme všetky nové programové clocky na celý deň. Vyberieme korporátny hlas a pripravíme nový zvukový design.

Určíme rozloženie zvukovej grafiky do clocku. Zaškolíme všetkých moderátorov ako správne používať novú zvukovú grafiku v náväznosti na plánovanú hudbu. Urobíme Air Check s každým moderátorom a vyčistíme všetky chyby a jeho návyky.

K dispozícii Vám budú 2 konzultanti, ktorí budú pracovať bok po boku s Vašimi pracovníkmi 3 až 5 dní do týždňa. V čase, keď nebudú prítomní v rádiu budú pracovať v štúdiu na príprave zvukovej grafiky a permanentne robiť AiR Check Off Line.

Raz za týždeň sa naši konzultanti stretnú s manažérmi rádia, aby reportovali o dianí a výsledkoch z predchádzajúcich dní a informovali o pláne na ďalší týždeň. Operatívne problémy sa riešia každý deň tak, aby o 30 dní Vaše rádio hralo o poznanie sviežo. Podmienkou je vyhovujúce softvérové vybavenie vysielania a súčinnosť každého pracovníka rádia tak, aby bolo naformátovanie prevedené správne.

Tento cyklus sa zopakuje 4x do roka, čo je minimum resp. Basic Edition. Silver edition v sebe zahŕňa 6-násobný cyklus (Nový Rok-Veľká Noc-Jar-Leto-Jeseň-Zima). Gold edition v sebe zahŕňa 8-násobný cyklus (Nový Rok-Valetin-Veľká Noc-Jar-Leto-Jeseň-Zima-Vianoce/Silvester).